Jdi na obsah Jdi na menu
 


21. rok činnosti souboru Lupínek (září 2016 - červen 2017)

Rok 2016 je pro Dětský divadelní soubor Lupínek v Březové už 21. rokem činnosti.

Za tuto dobu uvedlo 21 pohádkových her, z toho je 11 původních, 10 upravených podle možností dětského souboru, kterým od roku 1995 prošlo přes 100 dětí. Vedení tvořili učitelé ZŠ – paní Olga Langerová, Eva Hetfleišová a Vojtěch Mühlrad, který vytvořil hodně doprovodných písniček a s dětmi je nahrál. Později pomáhal v souboru Tomáš Večerka, bývalý dětský herec.

Lupínek je amatérské divadlo založené na zájmu a dobrovolnosti dětí. Některé jsou v souboru několik roků a i po ukončení docházky do ZŠ se do Lupínku vracejí a pomáhají menším.

Děti nacvičily 21 pohádek a her, vystupovaly s nimi pro veřejnost, pro děti ze základních škol, mateřských škol, důchodce apod. nejen v Březové, ale i v Habartově, Krajkové, Dolním Rychnově, Kynšperku, Sokolově,  Horním Slavkově,  Lokti, Plané, Tachově, na Zámku Kozel, na Křivoklátě.  Celkový počet vystoupení: přes 100.

V současné době (2016) je v programu obnovená pohádka Kocour v botách (hrála se v roce 2005), účinkuje v ní 8 dětí: Eliška Kolářová, Matyáš Havlíček, Nella Sacherová, Marek Majnek, Jaroslav Pudil, Marie a Adam Hruškovi, Mathias Kunzl, Anna Čaková, Adam Runt (žáci ZŠ Březová). Nyní je ve vedení souboru Bc. Tomáš Večerka spolu s Olgou Langerovou, která soubor v roce 1995 založila.

Pohádku Kocour v botách  viděli,19. 4. ji děti zahrály pro Klub důchodců Na Vítězné v Sokolově, dále pro pacienty DOP Dolní Rychnov, dále 25. 10. 2016 z MŠ Březová.

 

 

Rubriky